קבלן גמר

יוסף אירועים

אשדוד בני הדייג

מייסון קייזר נמל תא

ספייסס גבעתיים

חממה בילו

משרדי רונן שם טוב

קרא עוד >

תפקידו של קבלן לעבודות גמר הוא אחד מהחשובים בכוח. קבלן גמר אחראי לביצוע כלל העבודות אחרי הקמת השלד הראשוני של המבנה. הוא אחראי להתקנת קירות גבס, טיח, תאורה, מתקני מיזוג, עבודות חשמל, ריצוף, עבודות איטום ועוד. למשימה כל כך קריטית חשוב שתבחרו בבעל מקצוע מנוסה, שיודע טוב טוב מה הוא עושה. אז מה אתם צריכים לדעת על עבודות גמר? איך תבחרו בבעל מקצוע שמתאים למשימה? הכל תמצאו ממש כאן.

מה זה בכלל עבודות גמר?

אז עבודות גמר כאמור, כוללות את כל הטאצ'ים הסופיים שיהפכו את חלל המבנה הריק שלכם לבית, משרד או לעסק מתקתק. עבודות גמר כוללות התקנה סופית של  כלל מערכות התאורה, האינסטלציה, המיזוג, הקמת שלד מטבח, הפרדת חללים פנימיים במקרה הצורך, התקנת חלונות, דלתות- ובקיצור הכל.

מה התפקיד של קבלן גמר?

שמסתיים תהליך השיפוץ, לא מסתיימת המלאכה. עבודות הליטוש האחרונות שנדרשות כדי להפוך את החלל לראוי למגורי אדם, הן אולי החשובות ביותר בכל התהליך. תפקידו של קבלן גמר הוא לבצע הכנה של נקודות חשמל, עבודות טיוח, הפרדת חללים והתקנת קירות פנימיים, התקנת חלונות ודלתות, התקנת תשתיות מיזוג, אינסטלציה, תאורה והנחת ריצוף.

קבלן הגמר אחראי להכין עבורכם תכנית עבודה מסודרת הנותנת מענה לרצונות שלכם ולבחירות העיצוב שלכם. התוכנית תכלול שלבי הבנייה בצורה מסודרת, את הצפי מבחינת לוח הזמנים וכמובן תכלול גם מחיר התואם לתקציב עליו סיכמתם.

הקבלן הוא המפקח בפועל על כל אנשי המקצוע שלוקחים חלק בתהליך השיפוץ של הנכס שלכם, והוא האדם שינהל את הליך העבודות עד לסופו. בבחירה של קבלן מקצועי לעבודות הגמר, תוכלו להישאר שקטים ורגועים. כך תוכלו להיות בטוחים שאדם מנוסה ואחראי מפקח על העבודות בשבילכם, כדי לסיים את הליך השיפוץ במהרה ובצורה מיטבית. תוכלו לפנות אליו בכל שאלה ומומלץ להיות עמו בקשר רציף לאורך התהליך.

חשיבותן של עבודות הגמר לנכס שלכם

בין אם מדובר בנכס עסקי, במשרד או בבית פרטי- לעבודות הגמר תפקיד מרכזי בקביעת האופי והנראות שלו. האווירה שאתם מעוניינים ליישם במקום לכם, הנראות והנוחות שלו- הכל מתחיל ומסתיים בעבודות הגמר. שאלו את עצמכם את השאלות הנכונות טרם תחילת העבודות. איך אתם מדמיינים את התוצר הסופי? איזה סוג תאורה הוא כולל? כמה חלונות? איפה תתקינו נקודות חשמל בצורה שתהא הנוחה ביותר לשימוש?

כל השאלות הללו יקבלו מענה בזמן ביצוע עבודות הגמר. כדי לוודא שתקבלו תוצר מוגמר אידאלי, דאגו לשתף את הקבלן שלכם ברצונותיכם מתחילת תהליך השיפוץ ועד סופו. היו שקופים עם בעלי המקצוע, ועבדו על תכנית ריאלית שמתאימה גם כדי לספק את הבחירות העיצוביות שתרצו ליישם במקום וגם  שידידותית עבור הארנק שלכם. קבלן הגמר יהפוך לשותף מלא בתהליך ויוכל לייעץ עבורכם בכל שאלה או לבט שעולה במהלך הדרך.

סוגי קבלנים ולמה בכלל לבחור בקבלן גמר?

השוק מלא בסוגים רבים ושונים של קבלנים אליהם תוכלו לפנות לביצוע עבודות שיפוץ. קבלני אינסטלציה, קבלני גבס, קבלני איטום וכו'. אלה רק מעט מסוגי הקבלנים שיש בחוץ. אז מה משותף לכל אחד מהקבלנים האלה? לכל אחד תחום עיסוק ספציפי בו הוא עובד. במקרה ובו תבחרו לעבודות מספר רב של קבלנים, שכל אחד מהם מתמחה בתחום אחר, תתקלו בכמה קשיים. כדי להגיע לתוצר הסופי עליו אתם חולמים, תצטרכו להיות בקשר עם אנשי מקצוע רבים ולחוות הרבה בלגן, שאתם ממש לא רוצים. יכול להיווצר חוסר תיאום בין הקבלנים השונים, יכולות לצוץ מחלוקות והטרטור בין אנשי מקצוע רבים יכול להיות די מעייף בשבילכם. ומבחינת לוחות זמנים לא תוכלו לקבל מסגרת זמנין מדוייקת.

אז מה הפתרון? לפנות לבעל מקצוע אחד שיכול לעשות הכל בשבילכם, זה הוא קבלן הגמר. קבלן גמר חוסך לכם את הצורך לרדוף אחרי בעלי מקצוע שונים, הוא איש המקצוע שיגיש לכם את כל מה שתצטרכו על מגש אחד מכסף. הוא ידאג לכל עבודות הגימור האחרונות ולטאץ' אפים הסופיים בהליך השיפוץ אצלכם. היתרון בבעל מקצוע אחד הוא שקט עבורכם. תוכלו לדעת למי לפנות בכל שאלה וליהנות מתיאום בכל השלבים של העבודות.

למה חשוב להשקיע בבחירה של קבלן גמר?

לבחירה נכונה של קבלן גמר השפעה מהותית לגבי התוצר הסופי שתקבלו. לקבלן השפעה עצומה על עיצוב החלל ועל נגישותו לכם או לקהל שימלא אותו. בין אם מדובר במשרד, בחנות, במרפאה או אפילו בבית פרטי- צריכה להיות מאחורי העיצוב מחשבה והתאמה לצורכי השימוש שלו. אם חושבים על זה, קבלן הגמר הוא האדם החשוב ביותר בדרך שלכם להפוך את המבנה שבחזקתכם לבית, למשרד או לעסק עליו חלמתם. מומלץ לא להתפשר בבחירת קבלן הגמר, איכות העבודה שלו היא זו שתקבע את איכות עיצוב ונראות הנכס שלכם.

איך תבחרו קבלן גמר בצורה הנכונה?

וודאו שאתם בוחרים בקבלן מקצועי, בעל ניסיון ושיש עליו המלצות רבות. תוכלו לבקש לראות עבודות קודמות שלו, פרויקטים אחרונים ולקבל המלצות של לקוחות עמם הוא עבד בעבר. ברגע שתקבלו את כל הידע המקיף לגבי איכות העבודה של הקבלן, התוצרים אליהם הוא מסוגל להגיע ואופי העיצוב שלו, תוכלו להחליט אם הוא מתאים עבורכם.

שוחחו עם הקבלן, ושאלו אותו את כל מה שאתם רוצים לדעת. מגיע לכם לדעת שהאדם שיושב מולכם הוא מנוסה ומסוגל להעניק חיים לחלומות העיצוב שלכם. ברגע שהוא יגיש לכם את ההסכם, עברו עליו טוב טוב. ההסכם יכלול לוח זמנים מפורט, מחירים ועוד עניינים חשובים. אל תרפרפו על ההסכם, קראו אותו בכובד ראש וודאו שאתם מעורים בכל שלבי השיפוץ. חתמו על הסכם אך ורק עם קבלן מורשה שמתאים לעבודה אתכם. חשוב לוודא שהקבלן עבר הכשרות מתאימות וכן שעבר קורס בטיחות בעבודה. ( מדובר בקורס חובה עבור כל קבלן מורשה). כך תוודאו שמי שיבצע את העבודות בעבורכם, יהיה מקצועי ולא יאכזב אתכם.

ביטוח ואחריות עם קבלן גמר

בעבודה עם קבלן, חשוב לוודא שענייני הביטוח עבורו ועבור העובדים מוסדרים כמו שצריך. עבודה באתר בנייה כרוכה בסיכונים רבים ולכן עליכם לוודא שבחרתם בבעל מקצוע שיבטיח לכם שקט בכל שלב בעבודה. קבלן מקצועי מבוטח בביטוח מקיף, שמגן גם על עוברים ושבים שעלולים לנכוח באתר הבנייה במהלך העבודות.

כמו כן, חשוב שתשימו לב לתקופת האחריות אליה הקבלן מתחייב. מומלץ לבחור בקבלן שישקף עבורכם בכנות את טווח תקופת האחריות, יסביר לכם מה היא כוללת והאם היא תואמת את ההנחיות המוגדות בענף הנדל"ן. חשוב לדעת, שבבניית בניין מגורים החוק הנוכחי מחייב אחריות של שנה שלמה לדירה או לנכס הנרכש. לעומת זאת, לגבי משרדים לא קיים חוק דומה. לכן חשוב לנקוט במשנה זהירות בבחירת בעל המקצוע לעבודות שיפוץ במשרד. כדי להימנע מתקלות שעלולות לצוץ או מקבלת תוצר שאינו מספק אתכם ושאינו מצויד באחריות מתאימה, הקפידו שבחרתם בקבלן מהימן שמבצע את עבדותו כנדרש.

קבלן גמר פרטי או חברת בנייה?

אם אתם מתלבטים במה כדאי לבחור, חשוב שתדעו שלא תמיד התשובה היא חד משמעית. גם קבלן פרטי וגם חברה בסופו של דבר עובדים עם צוות שלם. עם זאת, חברת בנייה תוכל להעניק לכם תחושת וודאות ויציבות רבה יותר לגבי תהליך הבינוי. זו הסיבה לכך שאנשים רבים מעדיפים לבחור בחברות לצורכי בנייה ושיפוץ.

תוכלו לעבוד עם מערך קבלנים שלם שגויסו לחברה מתוך מקצוענות ומענה על פרמטרים הקשורים בהכשרה ובניסיון שלהם. חברות בינוי רשמיות לא יעסיקו לשורותיהן עובדים שאינם מנוסים או שאינם מחזיקים בביטוחים ובאישורים הנדרשים. כך, הבחירה בחברת בינוי מקצועית תוכל להבטיח לכם שקט מבחינת המומחיות של פועלי הבינוי שיבצעו בפועל את העבודות אצלכם בנכס.

כמו כן, עבודה עם חברה מהווה יתרון מאחר וניתן לבדוק את טיבה בקלות רבה יותר מאשר בעל מקצוע פרטי. וודאו שהחברה שבחרתם רשומה ב"רשם החברות" כדי לוודא את אמינותה ואל תשכחו לוודא שהחברה קיבלה חוות דעת טובות והמלצות מתאימות.

לפני סגירת החוזה עם קבלן הגמר שלכם

אחרי שבחרתם את קבלן הגמר בשבילכם, כדאי שתוודאו עוד כמה דברים אחרונים וחשובים לפני תחילת העבודה המשותפת. בדקו שמדובר בקבלן מהימן ומנוסה, כזה שמחזיק בכל האישורים הנדרשים ורלוונטי עבור צרכי הבנייה הספציפיים שלכם. בדקו שרישוין העבודה שלו תקף, שהוא מחזיק בביטוח המתאים ובאחריות.

ומעבר לעניינים הבירוקרטיים, הכי חשוב לוודא שאתם אכן מתחברים אליו ולסגנון העבודה שלו. בחרו בבעל מקצוע שתוכלו לסמוך עליו, הן מבחינת מקצועיות והן מבחינת דרכי העיצוב. אתם שמים בידיו אחריות גדולה בנוגע לנכס שלכם, ולכן חשוב שתהיו בטוחים שהוא המתאים למשימה. וודאו שאתם באותו הראש עם הקבלן, שיש לו את הניסיון הדרוש בתחום שלכם ובדקו שאין ביניכם מחלוקות בנוגע לעניינים חשובים. אחרי שתסגרו הכל, אפשר להתחיל לעבוד.

כמה זמן נמשכות עבודות גמר?

כל פרויקט הוא שונה, ולכן גם זמן העבודה הוא לא קבוע ונוטה להשתנות בהתאם להיקף הבנייה. חשוב לבחור בבעל מקצוע אמין שיספק לכם שקיפות לאורך כל התהליך ויעניק לכם צפי מתאים מבחינת ללוחות זמנים והספקים. כל תיאום זמני העבודה יעשה בתקשורת ישירה בינכם לבין הקבלן.

קחו בחשבון שפעמים רבות יכולות לצוץ בעיות או תקלות שיובילו לעיכוב הפרויקט. מומלץ לקחת בחשבון במסגרת תכנון לוח הזמנים גם את האפשרות לאותם עיכובים. מעבר לכך, לכל שאלה תוכלו לפנות ישירות לקבלן שלכם.

סטנדרט חדש בבניה גם אצלכם

במידה ואתם זקוקים לבינוי עבודות גמר אצלכם בבית, במשרד או בעסק- הגעתם בדיוק למקום הנכון. אנחנו בא.א.י הנדסה מעניקים שירותי בינוי וניהול פרויקטים עד לרמת הגמר, ובדגש על מקצוענות ועל איכות. בין הפרויקטים שלנו תוכלו למצוא בינוי וגימור של שטחי מסחר כמו מסעדות, חנויות, אולמות תצוגה, משרדים ועוד. אנחנו עובדים עם צוות רחב של מנהלי פרויקטים ואנשי מקצוע מנוסים שמגיעים לתת לכם את השירות הטוב ביותר שיש. לכל תקלה ולכל בעיה אנחנו מספקים אחריות מלאה ללקוחות שלנו, גם אחרי השקת הפרויקט. אנו בא.א.י הנדסה, מיישמים הלכה למעשה ומציבים סטנדרט חדש בבניה.

עדיין מתלבטים? פשוט דברו איתנו.

א.א.י הנדסה בע”מ סטנדרט חדש בבנייה

03-5336003